Ogłoszenia Niedziela Najświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 

12 czerwca 2022.

1.     Po Mszy św. godz. 7.30 spotkanie wszystkich Matek i Ojców Żywego Różańca na plebanii. 

2.     Przed kościołem zbiórka do puszek na uczelnie katolickie. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

3.     W poniedziałek 13 czerwca odpust w parafii św. Antoniego o godz. 18.00. Prosimy o udział delegację ze sztandarem.

4.     W poniedziałek 13 czerwca o godz. 20.30 nabożeństwo fatimskie, które zakończymy apelem      o godz. 21.00

5.     W czwartek 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała.  Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 oraz o godz. 17.00. O godz. 11.00 z kościoła św. Antoniego w kierunku konkatedry wyruszy miejska procesja eucharystyczna. W naszej Parafii procesja do czterech ołtarzy będzie tradycyjnie na zakończenie oktawy w czwartek 23 czerwca.

6.     W czasie oktawy Bożego Ciała w naszej parafii nieszpory i procesja w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.30, a niedzielę o godz. 12.00. Każdego dnia oktawy Bożego Ciała prosimy o asystę przedstawicieli poszczególnych rejonów parafii. Prosimy wiernych do czytań mszalnych, do procesji z darami, do sztandarów i baldachimu. 

7.     Każdego dnia oktawy sprawowana jest Msza św. w intencji Parafian danego rejonu

8.     Każdego dnia prosimy też wiernych danego rejonu o zbiórkę ofiar przed kościołem na ogrzewanie naszej świątyni.

 Plan asysty:

·       czwartek – 16 czerwca – procesja miejska  

·       piątek – 17 czerwca – rejon IV: mieszkańcy ul. Miłej, Wrocławskiej, Południowej, Sadowej, Cichej, Czereśniowej, Myśliwskiej, Leśnej, Gajowej

·       sobota – 18 czerwca – rejon III: mieszkańcy Osiedla Zacisze – od ul. Budowlanych do wiaduktu i torów na Odolanów

·       niedziela – 19 czerwca – Rada Parafialna i Pracownicy 

·       poniedziałek – 20 czerwca – rejon II: mieszkańcy ulic między Przeskokiem a Odskokiem i Krańcową a Ukośną, oraz mieszkańcy ul. Wiosennej, Letniej, Jesiennej, Zimowej, Tylnej, Długiej od torów do Krańcowej, Spokojnej i Jankowskiej

·       wtorek – 21 czerwca – rejon V: mieszkańcy ul. Świerkowej, Modrzewiowej, Sosnowej, 

·       środa – 22 czerwca – ministranci i młodzież

·       czwartek – 23 czerwca – rejon I: ul. od Budowlanych do Granicznej, Zębcowskiej i Staroprzygodzkiej na tym odcinku, Długiej – od Zębcowskiej do torów, Gwarnej, Brzozowej i Chłopskiej.

·       Piątek – 24 czerwca – Najświętszego Serca Pana Jezus – Matki i Ojcowie Żywego Różańca.

9.     Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków z klas komunijnych, klas młodszych oraz przedszkola. Strój dowolny; biała alba lub sukienka. 

10. We wtorek o 19.00 w kościele spotkanie wszystkich chętnych na rowerową 3 dniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 11-13 sierpnia.

11. Za tydzień w niedzielę Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 10.30.

12. Dziękuję Matkom i Ojcom Żywego Różańca za zakupienie nowego ornatu i kapy w kolorze czarnym do sprawowania liturgii pogrzebowej. Bóg zapłać.

13. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.

14. Za tydzień III niedziela miesiąca. Ofiary będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.